83Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın, Yeni Arkadaşlar Edinin...

BLOG : Makale Nasil Yazilir

Makale Nasil Yazilir

Seo Uyumlu Makale


Google site içeriğine çok önem vermektedir. Bu içeriklerde makalelerden oluşmaktadır. Bu makalelerin yazımına çok dikkat edilmedir. Tarayıcılar tarafından gelen kullanıcılar makalede aradığı bilgiyi bulması gereklidir. Kullanıcı çekebilmek için Google hoşuna gitmeyen davranışlarda bulunduğunuz zaman Google sıralamasında hiç gözükmeye bilirsiniz .Buda tüm kullanıcıları kaybetmenize sebep olmaktadır. Bunun için makale yazımına çok dikkat edilmelidir. Makale yazarken seo kurallarına dikkat ederseniz yazmış olduğunuz makalenin değeri artacaktır. Bu sayede makaleniz tarayıcılar sayesinde kullanıcı çekmenizi sağlayacaktır. Seo uyumlu makale yazımı hakkında maddeler halinde sizlere ip ucu vereceğim bu vermiş olduğum bilgilere dikkat ettiğiniz sürece Google amca size daha farklı bir gözle bakacak.

  • Öncelikle makale yazılmadan önce yazmış olduğunuz makalenin başlığının arama hacmine bakılmalı ona göre yazılmalıdır. Aksi taktirde hiç arama hacmi olmayan bir kelimede makale yazdığınız zaman doğal olarak sitenize kullanıcı gelmeyecektir.
  • Makale yazılmaya başlanmadan önce yazmak istediğiniz konu hakkında bilgi sahibi olmanız gereklidir. Yazmış olduğunuz makalenin içeriği ne kadar kaliteli olursa gelen kullanıcının kalma süresi bir o kadar fazla olur. Kullanıcının sitede durma süresi Google tarafından çok önemlidir. Kullanıcı yazmış olduğunuz makalede uzun süre kalıyor ise Google bu makale kaliteli diyerekten sitenizin sıralamasını daha üst sıralara çıkarmaktadır.
  • Makale başlığına dikkat etmeniz gereklidir. Makale başlığı konu ile ilgili seçilmediği taktirde Google amca tarafından küçük yada büyük cezalar almanıza sebep olabilir.
  • Yazmış olduğunuz makalenin etiketlerine de dikkat etmeniz gereklidir. Aşırı bir şekilde etiket kullandığınız zaman yine ceza almanıza sebep olabilir. Her makale için üç adet etiket girilmesi yeterlidir. Konu dışında etiket seçilmemelidir.
  • Asıl anahtar kelimenizi ilk pragrafta kullanmanız çok faydalı olacaktır
  • Makalede resim kullanılması kullanıcının kalma süresini artırmasına fayda sağlayacaktır.

26 Kas 2016 224 Görüntüleme

YORUMLAR

YORUM YAP


Yorumu Gönder